חיי חברה

חיי חברה

מהם חיי חברה

זוכרים כמה קל היה להכיר חברים בבית הספר היסודי? חיי חברה של ילדים פשוטים יותר. בדרך כלל לילדים קטנים יותר קל להתחבר עם ילדים אחרים וככל שהם גדלים, היכולת הטבעית הזו הולכת ונעלמת. בעצם כשחושבים על זה, להתיידד עם מישהו אחר לא אמור להיות מסובך, הרי כולנו מדברים באותה השפה. אז למה יש את הפחד הזה מדחייה? הבעיה היא שעם הגיל, אנחנו מספיקים לצבור חוויות לא נעימות שמשפיעות על היכולת שלנו להתחבר עם האחר.

לעיתים ניתן בקלות לתקשר עם אחרים ולעיתים הדבר נראה כמאיים. כך נוצרה ה”תכונה” של אנשים בררניים שלא מוכנים להסתובב עם אנשים מסויימים. לא לכולם זה פשוט לבנות מעגל חברים טובים. חיי חברה של אנשים בררניים מצומצמת יותר.

עפ”י מחקרים, אחרי גיל 25, מרבית החברויות מתחילות להידלדל ואנשים פשוט מתקבעים על טיפוסים המוכרים להם מחיי היום יום, כך שקשה להם למצוא חברים חדשים. העובדה שקורים שינויים כמו החלפת מקום עבודה, מציאת בני זוג או מעבר לעיר אחרות, בעצם תורמת לחוסר חיי חברה עשירים.

כאשר הסטטוס של האדם משתנה, לרוב זה גורם לו להתחבר עם אחרים שנמצאים באותו סטוס כי קל למצוא נושאים משותפים, יש מעין מכנה משותף. אנשים נוטים לפתח פחד מדחייה כאשר הם לא מוצאים מכנה משותף עם אחרים. 

 

למה צריך חיי חברה?

איכות החברות בין אנשים לעיתים קרובות מצביעה על בריאות הנפש של אותו אדם. ככל שלאדם יש יותר חברויות איכותיות, כך הוא ינהל מערכות יחסים אמינות ובריאות. לאנשים עם מעגלים חברתיים גדולים יותר יש פחות סיכון לתמותה ולמחלות, לעומת אלו שאין להם.

לאחר שמגיעים לתובנה שהחיים שלנו יהיו עשירים יותר כשנוכל לחלוק אותם עם אחרים, אפשר לומר שאנחנו מוכנים להתחיל בתהליך. קודם כל צריך  להיות פתוחים לעולם. במילים אחרות, במקום לדאוג לגבי התחלת קשר חדש עם מישהו או להתעכב על העובדה שידחו אותי, כדאי לי לא לחשוב על זה יותר מדיי ופשוט לקבל את האחר איך שהוא ולהסכים לצאת ל”הרפתקאה”.

 

איך משיגים חיי חברה

ניתן כמובן לקרוא על חיי חברה ותירוצים תמיד אפשר למצוא. עייפות, חוסר זמן פנוי וכד’. אבל לאחר שהחלטתי שאני כן רוצה להכיר אנשים חדשים, אסכים לגרום לזה לקרות. עלי לזכור שרוב הסיכויים שמי שהזמין אותי להיפגש, רוצה בקרבתי. חיי חברה עשירים נוצרים כאשר אנחנו מסכימים להרחיב את האופקים ולנסות דברים חדשים. אף פעם אי אפשר לדעת אילו אפשרויות יפתחו לי.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top
מנויים